12 December 2018امروز: چهارشنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۷

رئیس جمهور فیلپین: سازمان ملل را با خاک برابر می‍‌‌‌کنم


رییس جمهوری فیلیپین تهدید کرده که ساختمان سازمان ملل در نیویورک را با خاک یکسان می کند؛ اقدامی که در واکنش به انتقادهای بیش از حد جامعه بین الملل از سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر در این کشور آسیایی صورت گرفته است.

به گزارش دیپلماسی افغانی به نقل از خبرگزاری راشاتودی، رودریگو دوترته، رییس جمهوری فیلیپین گفت: به سازمان ملل بروید و علیه من شکایت کنید! من هم سازمان ملل را با خاک یکسان می کنم! اگر به آمریکا بروم آن را نابود می کنم!

روز پنجشنبه رییس جمهوری فیلیپین، زید رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل را یک “احمق و حرامزاده” خواند پس از آنکه وی خواستار بررسی و تحقیق درباره سرکوب و کشتارها در داوائو، زمانی که دوترته شهردار بود، شد.

رییس جمهوری فیلیپین در جریان یک سخنرانی تلویزیونی مکررا کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل را فردی احمق خواند و ادامه داد: این فرد واقعا احمق و نادان است. شماهایی که در سازمان ملل هستید، حقوقتان را ما می دهیم. شما احمق ها به من نگویید چه کاری باید انجام دهم! اصلا چه کسی به شما چنین حقی را داده است؟ شماها باید دوباره به مدرسه بروید، اصلا چیزی از دیپلماسی نمی دانید. شما نمی دانید به عنوان کارمندان سازمان ملل چگونه رفتار کنید. با من اینطور حرف نزنید!

در سپتامبر ۲۰۱۶، رییس جمهوری فیلیپین از دیدار با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل امتناع کرد و پس از آنکه سازمان ملل اقدامات وی را در سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر مورد انتقاد قرار داد، حتی تهدید کرد سازمان ملل را ترک می کند.

اقدامات سرکوبگرانه دوترته در رویارویی با قاچاقچیان مواد مخدر به ویژه در ۲۲ سال شهرداری داوائو مورد انتقاد بین المللی قرار دارد و تخمین زده می شود که از زمان روی کار آمدن در مه ۲۰۱۶، این سرکوب گری ها ۲۴۰۰ کشته برجای گذاشته باشد.

بحث و مناظره

کامنت از طریق فیسبوک

کامنت از طریق دیپلماسی افغانی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دیپلماسی افغانی در فیسبوک