12 December 2017امروز: سه شنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۶

هژمونی جهانی امریکا / امریکایی‌ها در ۱۳۸ کشور جهان حضور نظامی دارند


پایگاه خبری تروث‌آوت گزارش داد که نیروهای ویژه ارتش آمریکا در حال حاضر در بیش از ۱۳۸ کشور حضور فیزیکی دارند که ۷۰ درصد کشورهای جهان را شامل می‌شود.

   یک پایگاه خبری گزارش داد که نیروهای ویژه ارتش آمریکا از جمله نیروهای سیل‌ (SEAL) و کلاه سبزها هم اکنون در ۱۳۸ کشور جهان مستقر هستند.

براساس این گزارش، نیروهای ویژه ارتش آمریکا را می‌توان در شهر سرت لیبی پیدا کرد که در حال پشتیبانی از شبه نظامیان محلی هستند، آنها در شهر مکلا در یمن حاضر هستند و به نیروهای نظامی امارات که در حال جنگ با حوثی‌ها هستند کمک می‌کنند.
آنها در جنوب سومالی نیز مستقر هستند و به نیروهای محلی در جنگ با گروه تروریستی الشباب کمک می‌کنند. براساس این گزارش، نیروهای ویژه ارتش آمریکا در شهرهای جرابلس و الرای در شمال سوریه نیز مستقر هستند که با نیروهای ارتش ترکیه، معارضان سوری از یک طرف و همچنین با نیروهای کرد سوریه و همچنین ارتش آزاد سوریه از سوی دیگر همکاری می‌کنند.
نیروهای ویژه ارتش آمریکا همچنین در مرزهای عراق و همچنین در نبرد آزاد سازی موصل حاضر هستند. در افغانستان نیز آنها در ماموریتهای مختلف مشارکت دارند ماموریتهایی که از سال ۲۰۱۱ برای انها تعریف شده است. این گزارش می‌گوید که ماموریتهای نیروهای ویژه ارتش آمریکا شامل عملیاتهای ضد شورش، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، ماموریتهای آموزشی و همچنین مشاوره‌ای در مناطق بحرانی و جنگی در سرتاسر جهان است.
در سال ۲۰۱۶ نیروهای ویژه ارتش آمریکا شامل نیروهای سیل‌ها(SEAL) و کلاه سبزها از آلبانی تا اروگوئه، و الجزایر تا ازبکستان حضور دارند که مجموعا ۱۳۸ کشور دنیا را دربرمیگیرد.
این پایگاه خبری می‌نویسد که در سال ۲۰۱۷ با کنار رفتن باراک اوباما و روی کار آمدن دونالد ترامپ باید منتظر ماند و دید که چه تغییری در آرایش و استقرار این نیروهای پیش خواهد آمد. براساس اطلاعاتی که فرماندهی عملیات نیروهای ویژه ارتش آمریکا در اختیار این پایگاه قرار داده است، در سال ۲۰۱۶ واشنگتن کارگزارهای ویژه‌ای را در چین به ویژه در هنگ کنگ مستقر کرده است.
علاوه بر آن، کارگزارهای ویژه‌ای نیز به ۱۱ کشوری که در اطراف چین هستند از جمله به مغولستان، ازبکستان، تاجیکستان، نپال، هند، لائوس، فیلیپین، کره جنوبی و ژاپن اعزام و مستقر کرده است. این گزارش می‌گوید که فرماندهی عملیات نیروهای ویژه آمریکا به کشورهای ایران، کره شمالی و روسیه هیچ نیرویی اعزام نکرده اما نیروهای خود را در کشورهایی که در اطراف آنها هستند اعزام کرده است.

بحث و مناظره

کامنت از طریق فیسبوک

کامنت از طریق دیپلماسی افغانی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دیپلماسی افغانی در فیسبوک