15 December 2018امروز: شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷

کارته سه وکارته چهار، آبستن وکلای آینده ولسی جرگه از دایکندی وغزنی


گزارش های تحلیل ناشده به دیپلماسی افغانی  مواصلت کرده که نشان می دهد؛  اگرچه از برگزاری انتخابات آینده ولسی جرگه بجز اظهار نظرهایی پراکنده دولت و یا کمیسیون انتخابات معلومات دیگر در دسترس نیست اما با آنهم احزاب و جریانها از همین اکنون به بررسی اوضاع و توانایی هایشان در ولایات مختلف اقدام کرده اند.
در چند روز گذشته رای زنی ها در مناطق کارته سه و کارته چهار برای چیدن مهره های آینده انتخابات ولسی جرگه در ولایات غزنی و دایکندی کلید خورده است. شنیده ها حاکی از آن است که در این جلسات که متشکل از افراد صاحب نفوذ ، دولتی ها ، قومندانان سابق جهادی ، رهبرزاده ها ، تجار و رسانه ای ها چندین لیست از نامزدهای ولایت غزنی تنظیم شده است که روی تک تک افراد صحبت های مطولی صورت گرفته و در نهایت قرار است به حمایت از یک لیست واحد از ولایت غزنی توافق گردد. گفته میشود در چهار لیست ارائه شده نام بعضی از وکلای فعلی، متنفذین و بزرگان اهل سنت و چهره های جدید به چشم میخورد که رای اکثری در حمایت از چهره های جدید برای انتخابات آینده میباشد.
افرادی مثل داکتر علی جان جمال ، پوهنیار ذبیح الله دانش ، داکتر عبدالعلی محمدی ، داکتر محمد قاسم الیاسی ، داود سلطانزوی ، سید حسام گیلانی ، حاجی خیال محمد عظیمی در جمع حمایت شوندگان جدی قرار دارند و رای زنی روی باقی ولایات نیز جریان دارد.
 

بحث و مناظره

کامنت از طریق فیسبوک

کامنت از طریق دیپلماسی افغانی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دیپلماسی افغانی در فیسبوک