15 November 2018امروز: پنج شنبه ۲۴ عقرب ۱۳۹۷

واکنش مجلس نمایندگان به اعلام احتمالی آتش بس با طالبان در روزهای عید قربان


مجلس نمایندگان بار دیگر از اعلام آتش بس یک طرفه از جانب حکومت با طالبان هشدار داد و اعضای این مجلس نیز خاطر نشان ساختند در صورتی از آتش بس استقبال میکنند که زمینه ساز صلح در کشور باشد.

فضل هادی مسلمیار، رییس مجلس در نشست دیروز گفت که مردم افغانستان از آتش بس که بر اساس یک مکانیزم دو جانبه باشد استقبال خواهند کرد و نباید آتش بس یکطرفه از جانب حکومت اعلام شود.

آقای مسلمیار همچنان افزود آتش بس یکطرفه از جانب حکومت زمینه ساز سوء استفاده برای طالبان را فراهم میسازد و حکومت باید متوجه عواقب آن نیز باشد.

محمد علم ایزدیار، معاون اول مجلس هم گفت هرگونه اعلام آتش بس باید زمینه ساز صلح و ثبات پایدار در کشور باشد؛ زیرا مردم افغانستان از جنگ خسته شده اند.

آقای ایزدیار گفت که پس از آتش بس که در روزهای عید فطر اعلام شده بود، تلفات نیروهای امنیتی کشور بیشتر شده و حکومت باید متوجه این مسأله نیز باشد.

این در حالیست که حکومت در عید فطر نیز با گروه طالبان آتش بس کرده بود و تعداد زیادی از افراد این گروه به کابل آمدند، همچنان تعدادی از مقام های بلند پایه حکومت از جمله وزیر داخله نیز آنان را ملاقات کرده بود و تعدادی از مردم پایتخت نیز از این آتش بس راضی به نظر می رسیدند ولی بعد از ختم دوره کوتاه آتش بس، طالبان دوباره به جنگ علیه نیروهای امنیتی کشور دست زدند.

بحث و مناظره

کامنت از طریق فیسبوک

کامنت از طریق دیپلماسی افغانی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دیپلماسی افغانی در فیسبوک