12 December 2017امروز: سه شنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۶

چرا امریکایی‌ها همه‌چیز را در افغانستان شیشه‌ای ساخته اند؟


 تبصره‌ی دیپلماسی افغانی: ایالات متحده امریکا در یک برنامه‌ی مهندسی شده‌ی دقیق در کشورهای هدف به ویژه، خاور میانه مخصوصا افغانستان، در چهار مرحله برنامه پیاده کرده است که با (موج سوم) تافلر شروع و با (جنگ تمدن ها)ی هانتینگتون و (خاور میانه جدید) خانم رایس، ادامه و در فرجام با (پایان تاریخِ) فوکویاما انکشاف اوضاع به نفع امریکا خاتمه پیدا می‌کند.

در این سناریو قدرت‌های یک دست در منطقه می‌پاشند و دیپلماسی (منطقه‌ای سازی آشوب) با اهرم فشار (شیشه‌ای سازی)  زیر بناها را نشانه می‌رود؛ تا مقدمات (بالکانیزه) سازی منطقه فراهم شود، حالا تعمیر پنتاگون کوچک نمونه‌ی کوچکی از سناریوی (شیشه‌ای سازی) زیر بنا ها در کشور است، حیاتی‌ترین پروژه‌ها و پروسه های امریکایی در کشور (شیشه ای) ساخته شده است مثلا:  مبارزه با تروریزم، صلح، دموکراسی ،اردوی ملی کشور، پولیس ملی کشور، شورای عالی صلح، حکومت وحدت ملی . . . تا روزی با تلنگری غربیها فرو بپاشد و این از لازمه‌های دردِ زایش (خاور میانه‌ی بزرگ) در منطقه است

   حالا درساخت”پنتاگون کوچک”یا ساختمان جدید وزارت دفاع ملی کشور براساس یافته های(سیگار) معیارهای لازم مهندسی و ساختمانی درنظرگرفته نشده واین ساختمان ازمقاومت لازم دربرابرزلزله و بارش باران برخوردار نیست.

در این گزارش ” سیگار” آمده است ، که در ساخت “پنتا گون کوچک” پول های هنگفت وزارت دفاع امریکا هزینه شده است اما با درنظرداشت مشکلات فنی آن، احتمال دارد که دراثر زلزله ویا بارنده گی های دوامداراین ساختمان ویران شود، قطع نظر از اینکه سه برابر هزینه اولی مصرف برداشته است.

بازرس ویژه ایالات متحده امریکا یافته است که درجریان ساخت این ساختمان، بارها تلاش شده است که ازکار شرکت پیمان کار نظارت شود اما به علت های نامعلوم به انجینران اردوی امریکا اجازه نظارت ازاین پروژه داده نشده است.

بحث و مناظره

کامنت از طریق فیسبوک

کامنت از طریق دیپلماسی افغانی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دیپلماسی افغانی در فیسبوک